איך תשפיע רפורמת 2016 על ביטוח סיעודי פרטי וקבוצתי?

. מטרת רפורמת הסיעוד המתגבשת היא לצור פוליסות ביטוח סיעוד אחידות. במאמר זה נסקור מה כוללת הרפורמה בסיעוד, מה יתרונותיה וחסרונתייה ואיך היא תשפיע על בעלי הביטוח הסיעודי הפרטי, בעלי הביטוח הסיעודי הקבוצתי ואלו שאין להם עדיין ביטוח סיעודי.

יצירת פוליסות אחידות בדיוק כפי שביצעו האוצר ומשרד הבריאות לגבי פוליסות הבריאות החדשות שיצאו לדרך בפברואר 2016 יובילו ליתרונות משמעותיים וגם חסרונות משמעותיים שאותם כדאי להבין כיון שהם משפיעים על עתידנו.

תנאי הפוליסה העתידית יקבעו על ידי המפקח על הביטוח. נכון להיום הרפורמה עדיין לא הושלמה וכיום יש עוד מתנגדים הטוענים שאינה מקיפה דיה ואינה מספקת פתרון מלא. הרפורמה אמורה להיכנס לתוקף ב-07/2016.

רוצים ללמוד עוד? למילון מונחי הביטוח השלם

מה כוללת רפורמת הסיעוד של 2016?

מטרתה המוצהרת היא להעניק מענה לבני הגיל השלישי שאין להם ביטוח סיעודי, באמצעות קופת חולים או חברה פרטית ומסיבות של עלות גבוהה מדי או מפני שסירבו לבטח אותם.

המבוטח בתכנית האחידה לביטוח סיעוד אחרי הרפורמה יקבל:

מעבר חופשי בין ביטוח סיעודי בין קופות החולים הך כדי שמירה על זכויותיו

כיסוי לטיפול של עד חמש שנים במוסד או בבית

סכומי הכיסוי כתלות בסוג הטיפול הנדרש ובגיל ההצטרפות לביטוח הסיעודי.
קבוצות הגיל המדוברות כרגע הן – עד 49, עד 59, למעלה מ-60.

סכום הפרמיה המרבי לתשלום עבור ביטוח הסיעוד החדש – 300 שקלים לחודש.
הכיסוי יהיה לפרק זמן מרבי של 60 חודשים.

אדם שסורב ביטוח או לא רכש ביטוח סיעודי עקב העלות – יהיה זכאי להיות מבוטח בתכנית האחידה אך יאלץ להמתין תקופת הכשרה.

ריכוז כל הנתונים של רפורמת ביטוחי הסיעוד 2016

yckv

להטבות מס לבני הגיל השלישי לחצו כאן

מה לא יכלול בפוליסה האחידה החדשה?

נכון לרגע הפוליסה האחידה לא תכלול:

מקרים סיעודיים המתקיימים עקב תאונת דרכים (מספיק להעיף מבט בנתונים האחרונים של כמות תאונות הדרכים במדינה על מנת להבין שזוהי בעיה רצינית)

קרים סיעודיים המתקיימים עקב תאונת עבודהn

הטבות מסוימות הקיימות בפוליסות הסיעודיות כיום לא יכללו נכון לעכשיו בפוליסה האחידה החדשה. לדוגמה:
הפוליסה הסיעודית האחידה קובעת כי מי שמתנייד בכיסא גלגלים לא יחשב כאדם אשר יכולתו לנוע נפגעה, בעוד כיום יש פוליסות סיעודיות אשר כן

מתייחסות לכך כאל פגיעה בניידות.

גם מבחינת סכומי הפיצוי המצטברים, מצבם של חלק מהמבוטחים ישתפר ומצבם של חלקם יתדרדר בעקבות הרפורמה. במקרים מסוימים המבוטח יהיה זכאי לסכום הנמוך ב-80,0000 ₪ מהסכום שהיה מקבל בפוליסת סיעוד פרטית רגילה.

יש לזכור כי הפוליסה הסיעודית האחידה עדיין לא מגובשת סופית ויתכנו שינויים.

איך תשפיע הרפורמה בסיעוד על הביטוח הקבוצתי?

נכון לרגע זה הפתרון שמציע המפקח על הביטוח הוא כי מבוטחים בני שישים ומעלה שיסתיים להם הביטוח הסיעודי הקבוצתי יוכלו לעבור ללא הצהרת
בריאות לאחת הפוליסות האחידות של קופות החולים.

פתרון זה כמובן אינו עונה על בעיית בעלי פוליסות קבוצתיות הצעירים מגיל שישים וכן לא מתייחס לעובדה שמדובר בהרעה משמעותית בתנאים של בעל

הפוליסה מבחינה כיסויית.

האם לרכוש פוליסה סיעודית פרטית או להמתין לרפורמה?

לפוליסה האחידה המתגבשת יש יתרונות רבים. ביניהם כפי שניתן לראות מטרת הממשלה היא לעודד ובצדק רכישה של ביטוח סיעודי בגיל צעיר ככל האפשר. ככל שעולה הגיל כך קטן הכיסוי הביטוחי שהפוליסה האחידה תספק.
מכאן יוצא שאם כבר עברת את גיל 49 ועדיין אין לך ביטוח סיעודי (עליו כמובן יהיה ניתן לשמור) כרגע זוהי נקודת אל חזור בקבלת ההחלטה האם לרכוש כעת ביטוח סיעודי פרטי או להמתין לפוליסה הסיעודית האחידה.

בנוסף אם יש לך פוליסה סיעודית קבוצתית כרגע האוצר עדיין לא נתן מענה לסוגיה החשובה הזאת ובעלי פוליסות קבוצתיות עשויים למצוא את עצמם ללא כיסוי בכלל בשלב מסוים.

אם לנבא על פי המחירים שהובילה רפורמת הבריאות, ככל הנראה גם הרפורמה של הביטוח הסיעודי תוזיל את המחיר, אך אנחנו כלל לא משוכנעים שהמחיר

הזול של הפוליסה שווה את הסיכון הכבד.

073-2370000 :יש לך שאלות על רפורמת הסיעוד החדשה? חייגו עכשיו  

אולי יעניין אתכם גם: