ביטוחי רכב

כאשר רוכשים רכב צריך לקחת בחשבון כי נצטרך לבטח אותו במספר ביטוחים שונים ולחשב אותם בתוך העלות הכוללת.

 ישנם מספר סוגים של ביטוחים אשר יש לקחת בחשבון – ביטוח חובה, מקיף וצד ג.

בישראל ישנן חברות רבות אשר מספקות ביטוחים אלו אולם ישנם פרמטרים רבים שכדאי לבחון בטרם נבחר את החברה ממנה נרכוש כיסוי.

מהו ביטוח חובה

על פי פקודת ביטוח רכב מנועי 1970 כל בעל רכב בישראל חייב לבטח את רכבו בביטוח החובה, אשר מכסה את הנהג, הנוסעים ברכבו והולכי רגל במקרים של נזקי גוף כתוצאה מתאונה. חשוב לדעת שהנפגעים בתאונה לא צריכים להוכיח כי האשמה היא של נהג הרכב והאחריות שלנו כנהגים היא מוחלטת.

מהו ביטוח מקיף

לא חובה לרוכשו והוא מכסה נזקים שיכולים להגרם לרכב עצמו (בניגוד לכיסוי החובה המגן על האנשים), בין אם במקרה של תאונה או במקרים של גניבה, פריצה ונזקים אחרים. במידה וכנהגים גרמתם נזק רכושי לרכב אחר, הפוליסות מכסות גם אותו.

חשוב לזכור כמובן שהכיסוי שאתם מקבלים הנו בהתאם לתנאים ולבדוק היטב את הפוליסה לפני שאתם רוכשים אותה.

מהו ביטוח צד ג’

במקרה שכנהגים גרמתם נזק רכושי לצד שלישי אבל לא נגרם לכם עצמכם נזק שכזה, ביטוח צד שלישי יכסה את העלויות, בהתאם לתנאי הפוליסה כמובן.

ביטוח רכב

מה עושים החברים שלך?

רוב הנהגים בישראל רוכשים גם ביטוח מקיף בנוסף לביטוח החובה, אשר מחויב בחוק ולא הושאר לשיקול דעת הנהגים. עלויות הביטוח אולי נראות לכם גבוהות כעת, אבל ללא הביטוח בעת תאונה אינכם מוגנים כלל מבחינה רכושית ותוכלו למצוא עצמכם משלמים עשרות אם לא מאות אלפי ₪ בנזקי רכוש הן לרכב שלכם והן לרכב השני שהשתתף בתאונה.

מחירי הביטוח משתנים כמובן מחברה לחברה וחשוב מאוד לבצע סקר שוק נכון ומשא ומתן רציני לפני רכישת הפוליסות.

למרות שהתחרות בין חברות הביטוח הרבות משחקת לטובת הצרכנים, חשוב להבין שיש הרבה פרמטרים שמשפיעים על המחיר, כמו גיל הנהג, סוג הרכב המבוטח והאם הוא ידוע סטטיסטית כגניב או לא… שווי האביזרים המותקנים ברכב גם ישפיע על המחיר. סוכן ביטוח טוב ידע להשיג עבורכם את העסקה המוצלחת והמותאמת ביותר, כזאת שאין בה אותיות קטנות מפתיעות.

3 דברים שחייבים לדעת על ביטוח רכב

1.כאשר נקנה פוליסת ביטוח חשוב מאוד שניתן לחברה המבטחת את כל הפרטים לגבי רכבינו והנהגים שינהגו ברכב. אתם אף פעם לא יכולים לדעת איזה פרט יעניק לכם הטבה שכלל לא ידעתם שקיימת!

לחילופין הסתרת פרטים עשויה להוביל לאי תשלום בעת תאונה. חשוב גם שידעו להתאים לכם את הכיסוי הנכון ביותר לצרכים שלכם. אם יש לכם אביזר מיוחד שהתקנתם ברכב מאוד יכול להיות שהכיסוי לא כולל אותו בכלל ויש לבטח אותו בנפרד. חשוב שתוודאו את כל הפרטים בטרם החתימה.

2.אל תסתפקו רק בבדיקת הפוליסה וודאו איזה שירות מתכוונת החברה שבחרתם לתת לכם. האם יש להם מוקד שירות שפעיל 24 שעות ביממה? מה קורה בשישי שבת וחגים?

3. הכיסוי הבסיסי שמציעה כל חברה אמנם מוגדר בתנאי סף בחוק עבור כל ביטוח רכב, אבל התחרות בין החברות חזקה וכל חברה מציעה שדרוגים, תוספות והטבות משתנות. שאלו עליהם ותתמקחו היטב!

למשל האם החברה מספקת לכם רכב חלופי במקרה של גניבה או תיקון של הרכב? שירותי גרירה בעת נזק או תאונה? חשוב מאוד שהחברה שבחרת תהיה לצדך ותתן לך את הטיפול היעיל והטוב ביותר.

רוצים שנשווה עבורכם בין הצעות?  מעוניינים בהצעה הזולה ביותר? צרו קשר!