ביטוח רכב

ביטוח רכב המקיף בישראל החל מ – 1850 ש”ח

אנו ברוזין סוכנות לביטוח פועלים מול 11 חברות ביטוח שונות בתחום ביטוח רכב לכן ביכולתנו להתאים עבורכם פוליסת ביטוח חובה ופוליסת ביטוח מקיף הטובה, הזולה והמשתלמת ביותר.

מדוע לרכוש ביטוח רכב בסוכנות רוזין?
כאשר לקוח פונה לסוכנות רוזין בבקשה לרכישת פוליסת ביטוח רכב אנו מאתרים עבורו את פוליסת הביטוח המשתלמת ביותר באמצעות ביצוע השוואה בין חברות הביטוח השונות: הפניקס, מנורה, איילון, הראל, מגדל, הכשרת היישוב, שומרה, שירביט, ביטוח חקלאי וניו קופל ביטוח. ענף ביטוחי רכב הינו תחום דינמי ועתיר שינויים. לכל אחת מחברות ביטוח לרכב מדיניות חיתום (קבלת ביטוחים) שונה בענף ביטוח החובה וענף ביטוח מקיף. כך יוצא שמחיר ביטוח רכב לנהג מסוים ולרכב בחברה אחת עשוי להיות שונה מחברת ביטוח אחרת.

כיצד נקבע תעריף ביטוח רכב?
תעריף ביטוח רכב חובה וביטוח רכב מקיף מורכב מפרמטרים רבים ומגוונים כגון גיל הנהגים, ניסיון תביעות, אזור המגורים הגאוגרפי ועוד משתנים רבים אחרים הקובעים את רמת הסיכון שהחברה לוקחת על עצמה כשהיא מקבלת את הלקוח לביטוח. בעת רכישת ביטוח רכב מקיף וצד ג רכוש יש לזכור שמעבר למחיר שמהווה כמובן שיקול מרכזי, יש לבדוק את רמת הכיסויים שמספקת פוליסת ביטוח רכב. גם בתחום זה ישנם הבדלים בין חברות הביטוח הרבות.

כיצד לערוך השוואה נכונה לפוליסת ביטוח רכב?
על חברות הביטוח חל איסור לגרוע מרכיבים בסיסיים מפוליסת ביטוח רכב תקנית. חברות הביטוח יכולות רק להוסיף תוספות או לשנות את הפוליסה באופן זה שתטיב עם המבוטח. תוספות אלה מקשות על ביצוע השוואה בין הפוליסות השונות. מבטוח יקר זכור כי על מנת לבצע בדיקת מחיר אמיתית לפוליסת ביטוח רכב, יש לקחת את כל הכיסויים הניתנים ע”י חברה א’ לאומת חברה: ב’ או ג’ או ד’.

השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח רכב
חשוב לשים לב שבכל פוליסות ביטוח רכב אנחנו מוצאים שתי השתתפויות עצמיות: האחת, השתתפות עצמית רגילה והשתתפות עצמית נוספת בירידת ערך. קיימות פוליסות ביטוח רכב המעניקות כינון אוטומטי ויש פוליסות שצריך לרכוש זאת בכסף. יש פוליסות ביטוח רכב שאין בהם השתתפות עצמית בירידת ערך ויש פוליסות ביטוח רכב שההשתתפות העצמית בירידת ערך היא 5%. יש גורמים בענף ביטוח רכב שעל מנת ליצור מצג של הצעה זולה מגדילים את היקף השתתפות העצמית (כתבות ביטוח רכב). בסקר שערכנו בין קהל מבוטחים שפנו למשרדינו בתקופה שהחלה ב- 01/2008 לקבלת הצעה עבור ביטוח רכב נמצאו לקוחות בודדים שהיו ערים להשתתפות עצמית מסוג ירידת ערך בפוליסת ביטוח רכב. הפיקוח על הביטוח התיר לחברות הביטוח לגבות בגין ירידת ערך לאחר נזקי תאונה החל מ- 1.5% משווי הרכב ביום מקרה ביטוח.

אי הצהרה על תביעות קודמות בעת ערכית ביטוח רכב
במקרה של סטייה מהפרטים שהוצהרו בעת עריכת פוליסת ביטוח רכב המבטח לא יעניק למבוטח פיצוי בגין נזקי הביטוח אשר מגיעים לו לכאורה בהתאם לפוליסה מאחר מהמבוטח מסר פרטים אשר אינם נכונים. פרמיה ל פוליסת ביטוח רכב עבור מבוטח בעל היסטוריה של תביעות ביטוח קודמות יקרה ביחס למבוטח זהה ללא תביעות קודמות. שמענו על מקרים בהם מבוטחים הצהירו שלא ביצעו תאונה למרות שבפועל ביצעו תאונה. בעריכת ביטוח רכב אצל סוכן יש להציג מסמך העדר תביעות ולכן הצהרה כוזבת בדבר תאונה אינה יכולה להתרחש.

אנחנו פוגשים בעבודתנו השוטפת בפערים והנחות המגיעות למאות שקלים. זה לא סוד שמאז שהופרט ענף ביטוח החובה לרכב הוא נהפך למוביל ברווחיות לחברות הביטוח. את המהפך התחילה חברת הביטוח אליהו ולאחריה כל שאר החברות. התעריפים והמחירים בשוק החובה, פרטי ומסחרי עד 4 טון, משתנים בקצבים שלא ידענו בעבר.

מידע נוסף מתחום ביטוח לרכב:

ביטוח רכב יוקרה

רכב יוקרה מסווג ככזה עפ”י מחירו לצרכן. חברות הביטוח השונות אינן אחידות לגבי השווי המינימלי לסיווג רכב כרכב יוקרה. עפ”י רוב רכב מסווג כרכב יוקרה החל מטווח המחירים 200,000- 250,000 ₪. ביטוח רכב יוקרה נערך בחברות הביטוח השונות במסלול מיוחד ונפרד, הכולל תנאי חיתום נוקשים הרבה יותר ותנאי פוליסה שונים.

ביטוח רכב ותביעות צד ג
להלן רשימת הנחיות לפעולה במקרה בו נפגעתם בתאונת דרכים על ידי צד שלישי. כאן תמצאו טיפים חינמיים כיצד לנהוג בטיפול בתביעת ביטוח רכב מסוג צד ג. שימו לב חברות הביטוח וסוכני הביטוח אינם משרדי חקירות ולא מתפקידם לאתר בעלי רכבים ו/או נהגים אלה אלא לטפל בתביעות שבהן מצוינים כל פרטי המעורבים בתאונה ותיאור מדויק

כיסויים נוספים (ריידרים) עבור ביטוח רכב
את פוליסות ביטוח רכב מקיף לרכב (הכוללת ביטוח צד ג’ לרכוש) ואת פוליסת צד ג’ בלבד לרכוש, ניתן להרחיב באמצעות הריידרים כדלקמן: הגנה משפטית, ביטוח גרירה, ביטוח שבר שמשות, רכב חליפי במקרה של תאונה ו/או גנבה וביטוח רדיו.

מחשבון ביטוח רכב חובה
ניתן לבצע השוואת מחיר לפוליסת ביטוח חובה בין חברות הביטוח השונות. באתר משרד האוצר לרכישת פוליסה לאחר איתורה, פנה לסוכנות הביטוח רוזין ואנו נשמח להתאים לך פוליסות ביטוח מקיף יחד עם ביטוח החובה

ביטוח רכב לנהג צעיר
לביטוח רכב הכולל כיסוי לנהג צעיר, כמו גם בביטוח שאינו כולל נהג צעיר, יש להתייחס לשני פרמטרים הרלבנטים לנהגים להם מתבקש הכיסוי:

ביטוח רכב והאינטרנט
האינטרנט ניצח את לוי יצחק השולט בשווק הרכב המשומש בישראל, וקובע מזה 4 עשורים את מחירי הרכבה משומש בישראל, ללקוחות הרוכשים רכב משומש, ועבור חברות הביטוח ושמאי ביטוח רכב.

חזרה לדף הבית – רוזין ביטוח רכב