איך לפעול במקרה של תאונת רכב

בתאונה עם נפגעים בנוסף לאמבולנס, חובה להזמין משטרה ולהמתין לבואה (כמובן באם מצבך הרפואי מאפשר זאת). בכל תאונה יש להחליף פרטים בין המעורבים בתאונה.

להלן הפרטים שיש לקחת ולמסור רצוי למלא מידית טופס דיווח על תאונה:

  1. שם בעל הרכב,מספר תעודת הזהות טלפון וכתובת.
  2. פרטי הרכב, סוג הרכב ומספר רישוי
  3. פרטי הביטוח הכוללים את שם החברה, סוג הביטוח מקיף או צד ג’, ופרטי סוכן הביטוח.

באם יש ברשותך מצלמה, מומלץ לצלם את הנזקים שנגרמו לכלי הרכב ואת סביבת התאונה. אם היו עדים לתאונה רצוי ולץ לקחת את פרטיהם ולמלא על טופס דיווח על תאונה.

במקרה של תאונה עם נפגעים, אין לעזוב את המקום ללא אישור משטרה. אין לעזוב את המקום לפני החלפת הפרטים בין המעורבים בתאונה. החלפת הפרטים היא חובה ע”פ חוק. וכן מילוי טופס דיווח על תאונה.

לעולם על תודה באשמתך בתאונה ועל תחתום על שום מסמך הודאה באשמה או תיאור האירוע.

הודע לחברת הביטוח או לסוכן שלך על דבר התאונה בהקדם האפשרי וקבל הנחיות לגבי אופן הטיפול בנזקים שנגרמו לרכבך. רצ”ב טפסי תביעה וטופס דיווח על תאונה של חברות הביטוח השונות.

מעוניין בהצעה זולה וטובה לביטוח רכב? צלצל עכשיו ל-073-2370000

תביעות צד ג’

אם אתם מבוטחים דרך סוכנות רוזין לביטוח ודיווחתם לנו על תאונה שבעטיה אתם מתכוונים לתבוע את הפוגע (צד ג’) ברכבכם, אזי לאחר שתעבירו אלינו (וכמה שיותר מהר) את כל האישורים הנדרשים אנו נעבירם לחברת הביטוח של צג ג’ לטיפול

.
אישורים אילו כוללים בין היתר דו”ח שמאי, קבלות תיקון רכבכם ודיווח נזק וכן טופס תביעה מפורט בציון פרטי האירוע והפגיעה באופן מלא כאשר פירוט זה חייב לכלול את שם הפוגע, כתובתו, הטלפון שלו, פרטי סוכן הביטוח שלו ומספר הטלפון שלו ו\או את פרטי חברת הביטוח של פוליסת צד ג’ (שימו לב שפרטי חברת הביטוח המבטחת צד ג’ יכולים להיות שונים מזו המבטחת את ביטוח החובה) על מנת שניתן יהיה לאתרם.

רוצים לדעת עוד על סוגי ביטוחי רכב? לחצו כאן

חשוב מאוד שתדעו כי תהליך תביעה זה הנו ארוך, כאשר בחלק מן המקרים הוא יסתיים אך ורק כתביעה בבית משפט וכל צד יביא את גרסתו הוא.

כמו כן יש לשלם למוסך המתקן את רכבכם תשלום נידחה עד כמה שניתן, כי במידה וחברת הביטוח של צד ג’ תכיר בחובתה, תהליך זה בהחלט יכול להגיע עד 90 יום ויותר.

שימו לב, יש חשיבות רבה לבירור מדיניות החברה המבטחת במקרים של תביעות.

ככלל, תביעות נזקי גוף נידונות בבתי המשפט ויידרש לכם ייצוג משפטי מקצועי. שכר הטרחה שגובים עורכי דין בתחום זה מבוסס על אחוז מכספי הפיצוי, כך שגם מי שאין בידיו אמצעים למימון שירותים משפטיים יוכל לתבוע את הפיצוי לו זכאי. מומלץ לברר מהם תחומי ההתמחות של עורך הדין אליו אתם פונים, לא כל בוגר לימודי תואר במשפטים מכיר את תחום הנזיקין על בוריו ורכש בו ניסיון.

הטיפול במשרדנו יתבצע על ידי מחלקת התביעות שלנו:
טלפון – 073-2370014 בימים א’ – ה’ בין השעות 9:00 – 16:00

מוקדי גרירה – טלפונים:
שגריר – 03-5578888
שלמה SIXT – י*6448
פ.מ.י. פרמיום – *6560
call איילון – *6677
מאסטר שיר – *6448