בדקו: האם אתם מנצלים את כל הזכויות שלכם לקראת הפנסיה?

תהליך הפרישה מהעבודה הוא תהליך משמעותי עבור רוב הציבור, גם מבחינה מנטלית וגם מבחינה כלכלית.

לקראת היציאה לפנסיה אתם עומדים לקבל החלטות משמעותיות שישפיעו על איכות החיים ורמת החיים לאחר הפרישה.

כולנו מכירים את התיאורים שוברי הלב של אנשים מבוגרים שנאלצים לבחור בין רכישת תרופות לקניית אוכל ותשלום חשבון חשמל.

כולנו שותפים לחששות בנוגע למצבו של הביטוח הלאומי כאשר נתבגר ושומעים נבואות קשות המדברות על כך שלמרות שאנו משלמים כל חודש כשנגיע לגיל זקנה קצבת הזקנה המובטחת לא תהיה קיימת.

גם ברור לכולנו שלא ניתן במדינתנו להתקיים בכבוד מקצבת הזקנה לבד. זאת הסיבה שכשאתם עומדים לקבל החלטות משמעותיות ביותר בנושאי הפנסיה  יש צורך בתכנון הפרישה מראש לצורך קבלת ההחלטות הנכונות כלכלית.

 

תכנון פנסיה נכון שממצה את כל הזכויות שלך

חשוב להבין שתהליך תכנון הפרישה ייקח בחשבון את כל הנכסים שצברנו במהלך החיים, תוך התחשבות בכל ההיבטים המיסויים. כלומר קבלת החלטות נכונה בכל נושאי מיסוי, פרישה וניהול מדוקדק ונכון של כל האמצעים הכספיים העומדים לרשותנו.

בתהליך כזה מקבלים תמונה מדויקת של כל הזכויות וההטבות המגיעות לכם במועד הפרישה, חיסכון משמעותי בתשלומי המס והגדלת הקצבה העתידית ומסלול הפרישה מקבל פנים מדויקות וברורות.

חשוב להעזר באיש מקצוע בלתי תלוי עם נסיון רב על מנת שיתפור לכם באופן אישי את התהליך המורכב הזה (לסוכנות שלנו למשל 40 שנות ניסיון בענף וכשאתם בוחרים איש מקצוע קחו בחשבון את שנות נסיונו).

 

תהליך בחירת מסלול פנסיה מיטבי עבורך הוא כמובן אינדווידואלי, אך יש כללי אצבע ואלמנטים שתמיד יבדקו בתהליך זה. בינהם:

 

עם מה תשארו בעת הפרישה? 

הבדיקה תשקף לכם בדיוק מה יהיה מצבכם הכלכלי בזמן הפרישה, מהו הסכום שיעמוד לרשותכם בשערוך (על סמך המידע הקיים בידכם כיום כמובן) ומהי הקצבה החודשית הצפויה לכם.

לצורך כך נעזר כמובן בדוחות השנתיים שמתקבלים מקרן הפנסיה שלכם.

 

כל מה שרציתם לדעת על רפורמת קופות הגמל של האוצר

 

טיפ שימושי!

entrepreneur-593371_640

אתם גם יכולים להעזר במסלקה הפנסיונית כדי לבדוק ולקבל תמונת מצב עדכנית לגבי הפנסיה שלכם. בקשה המוגשת למסלקה נשלחת בו זמנית לכל הגופים הקיימים – חברות ביטוח, קופות גמל וקרנות פנסיה והיא מתייחסת לכלל החסכונות הפנסיונים הצבורים עבורך בין אם הם פעילים ובין אם לא.

הגופים הרלוונטים חייבים לך בתשובה תוך שלושה ימי עסקים ועלות הבקשה למסלקה הפנסיונית היא 40 ש”ח בלבד.

 

איזו פנסיה יש לכם?

נבדוק כמובן באיזו סוג של פנסיה אתם אוחזים. האפשרויות הקיימות:

פנסיה תקציבית: המיועדת לעובדים בשירות המדינה, במשטרה, בבתי הסוהר ושירותי הביטחון וברשויות המקומיות.

פנסיה צוברת: משמעותה שסכומים מתוך השכר שאתם מרוויחים מופרשים לתוך הפנסיה והקצבה שתעמוד לרשותכם בפרישה תלויה בסכומים אשר נצברו בקרן. הסכומים מתייחסים הן לסכומים שהמעביד מחויב להפקיד לכם והן לסכומים שאתם מפקידים.

 

ביטוחים שונים

חשוב לדעת שתכניות הפנסיה כוללות לעיתים קרובות ביטוחים למקרה מוות או נכויות שונות. הסכומים בהם נרכשים ביטוחים אלו נגזרים מתוך הסכומים המפוקדים לפנסיה עצמה, כך שיתכן שהסכום המיועד לפנסיה קטן ממה שחשבתם.

באפשרותכם להחליט כיצד לאזן את תכנית הפנסיה שלכם ואיזה משקל לתת למרכיב הביטוחי בה.

 

טיפ שימושי בנוגע לחסכונות!

יתכן ויש לך חיסכון שבכלל לא זכרת. משרד האוצר מפעיל אתר המאפשר לכל אזרח במדינה לבדוק באופן עצמאי האם יש ברשותו קרנות השתלמות, קופות גמל, פוליסות ביטוח או תכניות פנסיה שלא היה מודע אליהם.

 

סיכום: 3 כללי אצבע שאתם חייבים ליישם לפנסיה מוצלחתwoman-994616_640

  • עם יד על הלב, רובינו מושכים את כספי הפיצויים ולהשתמש בהם, נכון? זכרו שכספי הפיצויים הם 35% מהפנסיה שלכם! לכן אל תמשכו אותם ואל תבזבו אותם.
  • אתם עצמאיים? לכם אין מי שמפקיד לפנסיה. הנושא הוא באחריותכם ולכן במקרה שלכם חשוב אפילו יותר לבצע תכנון פנסיה מסודר.
  • אל תזניחו את הטיפול בפנסיה שלכם. אנשים רבים חוששים ומרגישים מאוימים מהמונחים ובכלל מעצם הטיפול בפנסיה, אך מדובר בעתיד שלכם וחשוב מאוד שתתחילו לטפל בנושאים כבר היום ולא תמתינו לשעת פקודה.

 

אנחנו ממליצים לכם לבצע סקר שוק ולשוחח עם מומחה פנסיה בעל נסיון רב בתחומו (אנו למשל בעלי 40 שנות ניסיון!) ולהעלות את כל השאלות הרבות שבוודאי יש לכם.

נשארתם עם שאלות? אתם מוזמנים לצור אתנו קשר עכשיו או לשאול אותנו בפייסבוק שלנו!

אולי יעניין אותך גם:

לקרוא על הטבות מס לגמלאים

ללמוד יותר על קופות גמל

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *