שוק הנדל”ן רותח?

החלטנו לרכוש נכס, מאיפה ניקח את הכסף?! מה האפשרויות?

בנק מסחרי, חברת ביטוח או גוף חוץ בנקאי.

רכישת דירה הינה עסקת מקרקעין המשמעותית ביותר בחיי כל זוג ישראלי ממוצע.

התחלנו בחיפוש דירה מהן האפשרויות העומדות בפנינו?

דירה קיימת יד שנייה  או דירה בבנייה  ע”י חברה קבלנית או בבנייה ע”י חברה יזמית (תמ”א 38, פינוי בינוי) או קבוצת רכישה.

כיצד בונים את סל המימון?

ראשית דבר מעבירים את הכסף המצוי לגוף המשכן ולאחר מכן מנהלים משא ומתן (רצוי קשוח) מול המערכת המממנת (בנקים, חברות ביטוח וכך הלאה..) שיכולים להעמיד עד 70% מערך הנכס הנרכש כמשכנתא ארוכת טווח.

כל משכנתא ניתנת תפקידה קודם כל לשרת את צרכיו של נותן הכסף ולאחר מכן גם את צרכיו של המקבל. רצוי לבדוק בשבע עיניים כל פרט ופרט בלקיחת המשכנתא, הפערים אינם משמעותיים.

בנוסף למשכנתא עצמה ידרוש מכם המלווה לבצע ביטוח חיים וכן ביטוח למבנה כאשר את הביטוח המשכנתא ניתן לרכוש או ישירות מול סוכנויות הביטוח הייעודיות של הבנקים או באמצעות סוכני הביטוח או באמצעות אחת מחברות הביטוח הישיר.

למה רצוי לרכוש ביטוח משכנתא ע”י סוכן?

  1. ניתן לקבל ייעוץ ברכישה נכונה ולא רק המחיר קובע.
  2. מומלץ לפצל את הביטוח בין בני הזוג.
  3. יש להקפיד שביטוח המבנה כולל הרחבה לנזקים לצד ג’, ניתן לרכוש בתוך החבילה כיסוי של עד מיליון ₪ .
  4. הבנקים דורשים לבטח מבנים לפי 5,000 ₪ למטר בבנייה רוויה, ו-6,000 ₪ למטר בבנייה נמוכה (בתים פרטיים), בחלק גדול מהמקרים סכומי ביטוח אלה אינם משקפים את ערך הנכס בעיקר לגבי נכסים שבוצעו בהם שדרוגים (כגון מטבחים יקרים, ריצוף יקר, ארונות קיר בעלות משמעותית, מערכת מיזוג מרכזית ועוד).
  5. הרגולטור אסר על סוכנויות הביטוח של הבנקים למכור כיסוי צד ג’ על מנת לשמר את התחרות בשוק.

עכשיו מתחילה העבודה העיקרית בו אתם מחליטים היכן תילקח ההלוואה, כמובן שלבנק שבו אתם מנהלים את חשבון העו”ש יש יתרון מאוד משמעותי. הניסיון מלמד שבסוף התהליך חלק גדול מהלקוחות לוקחים את ההלוואה באותו בנק בו מתנהל חשבון העו”ש שלהם (למרות שבנק מזרחי טפחות, שהוא איננו הבנק הכי גדול בישראל, תיק המשכנתאות שלו הוא הגדול ביותר).

בדקנו בדקנו וקיבלנו החלטה האם זו ההחלטה הנכונה? ואיך בדיוק ביצענו את קבלת ההחלטות? משכנתא ממוצעת ל 20 שנה מכפילה את סך ההחזר לעומת הקרן.

איך פורמים את העסקה במהלך השנים ויוצאים יבשים. המלצתנו לקחת מומחה מלווה שיסדיר עבורכם את כל התהליך, פעולה זו תחסוך לכם כסף רב בעתיד!

באותו אופן יש לקחת איש ביטוח אמין על מנת שירכוש את ביטוח המשכנתא הנכון עבורכם, רק הצעת מחיר באינטרנט הינה השגיאה השכיחה ביותר בקרב הלקוחות שאינם מתייחסים לטיב הביטוח אלא רק לעלויות הכרוכות בו.

נשמח לעמוד לרשותכם במתן כל מידע שיידרש!

באמצעות כתובתנו באינטרנט  www.rozin-group.co.il