ביטוח חובה

ביטוח רכב חובה
מי מאיתנו אינו מכיר את רוח הדברים כאשר מדובר בנהיגה על כבישי ישראל, הלחץ והפקקים גורמים לנהגים לשבור מוסכמות ולעיתים לאבד פרופורציות עם נהיגה לא אחראית, ועבירות על החוק, לצערנו הרב חלק ונתח גדול מהתאונות הנגרמות בארץ נגרמות בשל טעות אנוש, רשלנות או כשל מכני בדיוק עבור המקרים האלה הומצא ביטוח רכב חובה.

תאונות דרכים עשויות להיות דבר מפתיע לא צפוי ולא נעים, הן עשויות לכלול פגיעות ברכב וגרוע מכך פגיעות בגוף ובנפש, במקרים כאלה אנו חייבים שיעמוד לרשותנו ביטוח רכב חובה על מנת לספוג ולו מעט מן ההוצאות אשר נגרמו עקב תאונה, ביטוח רכב חובה כשמו כן הוא והוא מוגדר בחוק מדינת ישראל כביטוח רכב חובה אשר חובה על כל נהג בעל כלי רכב לעשותו, למעשה על פי החוק בישראל אין לנהוג על רכב שהוא אינו בעל ביטוח רכב חובה שתפקידו כאמור לכסות הוצאות כלכליות של נזקי גוף פציעות חבורות וכדומה שנגרמו בעקבות תאונה דרכים עם הרכב.

כיום ישנן חברות רבות אשר יכולו. להציע לך לעשות אצלן ביטוח רכב חובה אך יש לזכור כי ביטוח רכב חובה בדרך כלל כפוף לתעריפי ביטוח רכב חובה ולאישור המשרד המפקח על הפיקוח.

לכן כדאי ורצוי שכאשר אנו עושים ביטוח רכב חובה לרכב שלנו או לרכב של העסק של החברה שברשותי נו בעיקר אם מדובר במספר רכבים אז חשוב מאוד לעשות סקר שוק לגבי ביטוח רכב חובה ולראות מה ם התנאים והיכן התנאים הטובים ביותר שנקבל עבור ביטוח רכב חובה.

במקרה של נסיעה ללא ביטוח רכב חובה ישנה הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים אשר תפקידה הוא לפצות את הנוסעים שנפגעו בתאונה ללא ביטוח רכב חובה, אך קרן זו רשאית לתבוע את האדם שגרם לנזקי התאונה ולא היה ברשותו ביטוח רכב חובה, כמו כן נהיגה ללא ביטוח רכב חובה עשויה לגרום לקנס גבוהה ואף לזימון לדין בבית משפט העשוי לגרום לשלילה וזאת על מנת לאותת לנהגים את חומרת הדין הקיימת בנהיגה ללא ביטוח רכב חובה, לכן בהחלט לא כדאי לנהוג ללא ביטוח רכב חובה.